Please contact the school office if you do not know your login details.

Sport Fixtures - May 2017

1

2

Athletics - Athletics at Caldicott: (15:30 - 18:30)
Tennis - Tennis v Bishopsgate: U13 U11 U9(Home) (17:00 - 18:30)

3

Rugby - Cricket v Ludgrove: 3rd XI (Away) (14:15)
Cricket - Cricket v Ludgrove: 5th XI (Home) (14:15 - 17:00)
5-A-Side Football - Cricket v Ludgrove: Colts C (Away) (14:15 - 17:30)
Cricket - Cricket v Ludgrove: U10 A (Away) (14:15 - 17:40)
Cricket - Cricket v Ludgrove: U10 B (Away) (14:15 - 17:40)
Cricket - Cricket v Ludgrove: Colts A (Home) (14:15 - 18:00)
Cricket - Cricket v Ludgrove: Colts B (Away) (14:15 - 18:00)
5-A-Side Football - Cricket v Ludgrove: 1st XI (Home) (14:15 - 18:30)
Cricket - Cricket v Ludgrove: 2nd XI (Away) (14:15 - 18:30)
Cricket - Cricket v Ludgrove: U9 A (Home) (14:30 - 16:30)
Cricket - Cricket v Ludgrove: U9 B (Away) (14:30 - 17:00)
Cricket - Cricket v Ludgrove: 4th XI (Away) (14:30 - 17:30)

4

5

6

7

8

Swimming - Swimming v : Heathfield U13 and U12 (Home) 5pm (17:00 - 18:00)
Tennis - Tennis v Oratory: U13 (Home) (17:00 - 18:15)

9

Tennis - Tennis v Lambrook: U13 (Away) (16:30 - 18:00)
Tennis - Tennis v Lambrook: U11 (Away) (16:30 - 18:00)

10

Cricket - Cricket v Elstree: 3rd XI (Away)
5-A-Side Football - Cricket v Elstree: Colts A (Home)
Cricket - Cricket v Elstree: U10 A (Home) (14:15 - 17:00)
Cricket - Cricket v Elstree: U10 B (Home) (14:15 - 17:30)
Cricket - Cricket v Elstree: 2nd XI (Home) (14:15 - 18:00)
Cricket - Cricket v Elstree: 4th XI (Away) (14:15 - 18:00)
Cricket - Cricket v Elstree: Colts B (Away) (14:15 - 18:15)
Cricket - Cricket v Elstree: 1st XI (Away) (14:15 - 19:00)
Cricket - Cricket v Elstree: U9 A (Away) (14:30)
5-A-Side Football - Cricket v Elstree: U9 B (Away) (14:30)

11

5-A-Side Football - Golf v Eagle House at Wellington College: (18:00 - 20:00)

12

Cricket - Cricket v St Edwards - U9A (Home) (14:15 - 15:30)
Cricket - Cricket v St. Edward's: U8 A (Home) (14:30 - 16:00)
Cricket - Cricket v St Mary's Henley: U8B (Home) (14:30 - 16:00)
Cricket - Cricket v St Mary's Henley: U8C (Home) (14:30 - 16:00)

13

Cricket - Cricket v Oratory: 3rd XI (Away) (14:15)
5-A-Side Football - Cricket v Oratory: U9 B (Away) (14:15 - 16:45)
Cricket - Cricket v Oratory: U10 A (Home) (14:15 - 17:00)
Cricket - Cricket v Oratory: 4th XI (Home) (14:15 - 17:30)
Cricket - Cricket v Oratory: U10 B (Away) (14:15 - 17:30)
Cricket - Cricket v Oratory: Colts A (Home) (14:15 - 17:45)
Cricket - Cricket v Oratory: 2nd XI (Home) (14:15 - 18:00)
Cricket - Cricket v Oratory: Colts B (Away) (14:15 - 18:00)
Cricket - Cricket v Oratory: Colts C (Away) (14:15 - 18:30)
Cricket - Cricket v Oratory: 1st XI (Away) (14:15 - 19:00)
5-A-Side Football - Cricket v Oratory: U9 A (Away) (14:30)

14

15

Tennis - Tennis v Woodcote House: U11 (Away) (18:00 - 19:30)
5-A-Side Football - Tennis v Woodcote House: U13 (Home) (18:15 - 19:30)

16

Croquet: Inter House Competition
Tennis - Tennis v St. Pirans: U11 (Home) (17:00 - 18:30)

17

5-A-Side Football - Cricket v Daneshill, Basingstoke: 1st XI (Home)
5-A-Side Football - Cricket v St. Andrew's: U9 A (Home)
Cricket - Cricket v St. Edwards: U10A (Home) (14:15 - 17:00)
Cricket - Cricket v Daneshill, Basingstoke: Colts A (Home) (14:15 - 17:45)
Cricket - Cricket v Daneshill, Basingstoke: Colts B (Away) (14:15 - 18:00)
Cricket - Cricket v Daneshill, Basingstoke: Colts C (Away) (14:15 - 18:00)

18

Athletics - Athletics - Aldro Meeting at Guildford Spectrum (14:00 - 18:00)

19

5-A-Side Football - Cricket v Holme Grange: U9 C (Home)
5-A-Side Football - Cricket v Holme Grange: U9 A (Home) (14:15)
5-A-Side Football - Cricket v Holme Grange: U9 B (Home) (14:15)
Cricket - Cricket v Holme Grange: U8 A (Away) (14:30 - 16:00)
Cricket - Cricket v Holme Grange: U8 B (Away) (14:30 - 16:00)
Cricket - Cricket v Holme Grange: U8 C (Away) (14:30 - 16:00)

20

5-A-Side Football - Cricket v Lambrook: U9 A (Home)
Cricket - Cricket v Lambrook: U10 B (Away) (14:15 - 16:30)
Cricket - Cricket v Lambrook: 3rd XI (Home) (14:15 - 17:00)
Cricket - Cricket v Lambrook: 4th XI (Away) (14:15 - 17:00)
Cricket - Cricket v Lambrook: U10 C (Away) (14:15 - 17:00)
Cricket - Cricket v Lambrook: Colts B (Away) (14:15 - 17:15)
Cricket - Cricket v Lambrook: Colts A (Home) (14:15 - 17:45)
Cricket - Cricket v Lambrook: 1st XI (Home) (14:15 - 18:15)
Cricket - Cricket v Lambrook: 2nd XI (Away) (14:15 - 18:30)
Cricket - Cricket v Lambrook: U10 A (Away) (14:30 - 16:00)

21

22

Cricket - Cricket Festival at Papplewick: U7 (13:30 - 15:30)
Swimming - Swimming v Caldicott: U13, U11 and U9 (*NOW AWAY) (16:45 - 18:00)

23

Tennis - Tennis v Caldicott: Colts (Home) (17:00 - 18:30)

24

Cricket - Cricket v Edgeborough: 5th XI (Away)
Cricket - Cricket v Edgeborough: U10 A (Home) (14:15 - 16:45)
Cricket - Cricket v Edgeborough: Colts A (Home) (14:15 - 17:45)
Cricket - Cricket v Edgeborough: 2nd XI (Home) (14:15 - 18:00)
5-A-Side Football - Cricket v Edgeborough: Colts C (Away) (14:15 - 18:00)
Cricket - Cricket v Edgeborough: 1st XI (Away) (14:15 - 18:15)

25

5-A-Side Football - Papplewick Golf match at Sunningdale Heath Golf

26

27

28

29

30

31

House Matches Round 1: Years 5 -- 8

1

Cross Curricular Languages Day

2

3

Cricket v Woodcote House: 1st XI (Away)
Cricket v Woodcote House: 3rd XI (Home)
Cricket v Woodcote House: 5th XI (Away)
Cricket v Woodcote House: Colts A (Home)
Cricket v Woodcote House: Colts C (Home)
Cricket v Woodcote House: U9 A (Away)

4

5

6

7

Cricket: 1st Team 6's Match (Home)
Cricket v Holme Grange: 2nd XI (Away at Wellington)
Cricket v Holme Grange: 4th XI (Home)
Cricket v Holme Grange: Colts A (Home)
Cricket v Holme Grange: Colts B (Away)
Cricket v Holme Grange: U10 A (Away)
5-A-Side Football - Cricket v Holme Grange: U10 B (Home)
Cricket v Holme Grange: U10 C (Away)
Cricket v Caldicott: 5th XI (Away)

8

Inter-House Swimming Gala (18:00 - 18:00)

9

10

11